Zmodernizované internáty v najkrajšom campuse na Slovensku

Nové bývanie na internátoch

Stovky nových postelí, písacích stolov, skríň a ďalších dôležitých častí komfortného ubytovania privítalo študentov v ich druhom domove už v roku 2020. Rozsiahla rekonštrukcia internátov Ubytovacieho zariadenia na Veľkom Dieli poskytla študentom nové a moderné izby, študovne a ďalšie vnútorne aj vonkajšie priestory.  A rovnako kvalitne sa tu býva doteraz!

Okrem zateplenia, novej fasády, nových elektrických rozvodov a svietidiel, ako aj kompletnej výmeny kúrenia, boli realizované aj ďalšie aktivity v podobe kompletnej výmeny vodovodných a kanalizačných rozvodov, zdravotechniky, vzduchotechniky a slaboprúdových rozvodov. Súčasne boli obidva bloky doplnené o moderné protipožiarne zariadenia (EPS, HPS a pod.), nové výťahy a dvere vo všetkých izbách aj príslušenstvách.

Moderné vybavenie, filmové večery a ešte viacej

Všetky bloky DA-DB-DC-DD poskytujú ubytovanie v dvoj a trojlôžkových izbách, v ktorých je internetové pripojenie. Na každom poschodí sa nachádza kuchynka doplnená moderným zariadením a samozrejmosťou sú aj študovne s novým vybavením a relaxačným kútikom. Významný sociálny priestor na internátoch tvoria aj zasadacie miestnosti, klubovne a kinosála. Nielen filmové večery, ale aj workshopy pre študentov sú pridanou hodnotou pre ich pestrý študijný a voľnočasový život.  Študenti majú navyše k dispozícii samoobslužnú práčovňu. UZ VD poskytuje druhý domov hlavne pre denných študentov, zahraničných študentov a stážistov UNIZA. Novinkou tejto sezóny je vynovená tanečná sála, kde najčastejšie trénuje náš folklórny súbor Stavbár.

Kvalitné jedlo a jedinečná atletická dráha

V areáli UZ VD študenti majú na výber z pestrej možnosti stravovania, obľúbený kebab v mäkkej žemli a sezónne jedlá domácej kuchyne sú tu bežným štandardom. Športové ducha môžu trénovať na atletickej dráhe dlhej 400 m alebo na viacúčelových ihriskách vrátane futbalového ihriska s prírodnou trávou. Od nového roka 2025 pribudne aj nová športová hala!

Všetko pod jednou strechou

Študentom tu je k dispozícii aj zdravotné stredisko, vrátane zubného a očného lekára. Nové príležitosti a výzvy pre sebarealizáciu nájdu aj v komunite študentov hneď v niekoľkých študentských organizáciách pod jednou strechou, Ubytovacieho zariadenia Veľký Diel. Kreatívny a technický potenciál študenti tak rozvíjajú v Rade ubytovaných študentov (RUŠ), Rádiu-X, televízii I -Téčko, filmovom klube Gama-klub, Internet-klube, v kolektíve združenia Erasmus študentov ( ESN) a vo  folklórnom súbore Stavbár. Okrem toho sa tu nachádzajú aj študentské agentúry  SAIA a IASTE. Umelecké duše zas ocenia krásny drevený reliéf z lipového dreva autorky Drahomíry Berákovej na recepcii bloku DE😊.

Súčasťou ubytovania UNIZA je aj ubytovacie zariadenie Hliny V

Pre študentov je k dispozícii 9 blokov v 5-miestnych (2+3) bunkách so samostatným WC. Na každom poschodí sú spoločné sprchy. V 10 – tom bloku môžu byť ubytovaní zamestnanci univerzity, svojich učiteľov tak môžete stretnúť aj tu😊.

Na skok od internátov je legendárna Stará menza, v ktorej vás čaká pestrá ponuka jedál. V priestore menzy nájdete aj ďalšie športovéspoločenské vyžitie, na ktoré len tak nezabudnete!

Nič vám nebude chýbať

Začnite svoj deň v televíznych miestnostiach alebo si nájdite oddych v študovni, kde je priestor pre tvorivú prácu. K dispozícii sú aj moderné zasadačky, a ak potrebujete zabezpečiť kópiu dôležitých dokumentov, využite služby nášho COPY centra. Jasné, že tu nájdete aj práčovňu a sušiareň, do školy a kdekoľvek inde vybehnete vždy čistý😊.

Dva ringy pre thajský box, priestor pre aerobik, squash a sauna sú tu pre vašu pohodu a zdravie. Športové nadšenie môžete vyjadriť pri hre basketbalu, florbalu, futsalu, stolnom tenise na 6 stoloch, tenise na 2 dvorcoch a bedmintone. Vďaka Ústavu telesnej výchovy máte na výber takmer 30 športov!
Vo vonkajších priestoroch sa môžete venovať športu pri futbale, volejbale a tenise. Naši návštevníci majú k dispozícii aj špeciálne služby, ako je kaderníctvo pre ženy aj mužov, zubný lekár a študentská brigádnická agentúra, ktorá vám pomôže s rôznymi príležitosťami.
A aby sme vám uľahčili pobyt, nezabudli sme ani na bezplatné parkovanie. V ubytovacom zariadení Hliny nechýba nič, čo by vám spríjemnilo každý moment vášho pobytu 😊.