UNIZA na prvom zdieľanom mieste v prestížnom rebríčku THE World University Rankings

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) sa v rámci prestížneho hodnotenia svetových univerzít THE Rankings 2024 umiestnila na zdieľanom prvom mieste s Univerzitou Komenského v Bratislave. THE World University Rankings hodnotil 1904 univerzít z celého sveta. Kritériami sú: výučba, výskumné prostredie, kvalita výskumu, priemysel a medzinárodná perspektíva.

V jednom z najprestížnejších rebríčkov svetových univerzít sa UNIZA umiestnila na prvom zdieľanom 1001. až 1200 mieste.

rebríčku sa okrem Žilinskej univerzity v Žiline a Univerzity Komenského v Bratislave  umiestnilo ďalších  šesť slovenských univerzít: Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Technická univerzita v Košiciach, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, Slovenská technická univerzita v Bratislave a prvýkrát Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach.

„Umiestnenie v prestížnom hodnotení THE Rankings potvrdzuje našu neustálu snahu o excelenciu vo výučbe, výskume aj inováciách. Spoločne s našimi vedeckovýskumnými pracovníkmi a partnermi z praxe máme záväzok poskytovať kvalitné vzdelanie, spoluprácu s partnermi a  naďalej sa zlepšovať,“ povedal Ján Čelko, rektor UNIZA.