V rebríčku Round University Ranking sa prvýkrát umiestnila Žilinská univerzita v Žiline

Žilinská univerzita v Žiline (UNIZA) sa v rebríčku ROUND UNIVERSITY RANKING 2022 (RUR) umiestnila prvýkrát od jeho vzniku, a to na 658. mieste. V rebríčku sa umiestnili dve slovenské univerzity, Univerzita Komenského v Bratislave (UK) a UNIZA.

uniza maj 2022_001

Rebríček je zostavený na základe 20 indikátorov, ktoré tvoria 4 oblasti hodnotenia: výučba (40 %), výskum (40 %), medzinárodná rôznorodosť (10 %) a finančná udržateľnosť (10 %). Rebríček čerpá podklady z Clarivate Analytics, inštitucionálnych informácií a z bibliometrických údajov databázy Web of Science.

Rebríček RUR je jedným z viacerých svetových rankingov, ktoré hodnotia výskumné univerzity. V aktuálnej trinástej edícii hodnotili 1150 univerzít z 85 krajín. Vo finálnej verzii rebríčka sa umiestnilo 1024 univerzít zo 76 krajín sveta. Dominuje v ňom Európa s 394 univerzitami, z Ázie sa umiestnilo 384 škôl, 166 zo Severnej Ameriky, 35 z Oceánie, 25 z Afriky a 20 z Latinskej Ameriky.

Žilinská univerzita má snahu sa stále zlepšovať a umiestňovať sa čo najvyššie vo svetových univerzitných rebríčkoch. Na kvalitu výučby aj vedecké výsledky kladieme veľký dôraz. Sme radi, že nás zaradili do tohto svetového rankingu,“ povedal Jozef Jandačka, rektor UNIZA.
E-prihláška
Pridaj sa k nám a študuj výzvy.
Návrat hore